Proč si vybrat právě

ALKADOMKY DŘEVOSTAVBY

Dřevostavby se stávají čím dál více oblíbenými rodinnými stavbami. Mají řadu nesporných výhod. Nové technologie a moderní formy zpracování dřeva nabízejí jedinečné možnosti, takže obliba dřevostaveb v poslední době neustále vzrůstá.

Dřevo je tradiční stavební materiál používaný po staletí. Má malou objemovou hmotnost, vysokou pevnost v tahu a tlaku a velmi dobře se opracovává. Vydrží velmi mnoho a dobře se biologicky likviduje. Nevyhovuje Vám stavba ze dřeva? Rádi Vám postavíme i zděnou variantu.

Kvalitní varianta rodinného domu na klíč. Nevybrali jste si z našeho katalogu domů ? Navrhněte si svůj vlastní dům.

Mnoho variant rodinných dřevostaveb

Dřevostavby od 1+1 po 5+1 – vyberte si z množství atraktivních návrhů jednotlivých domů v našem katalogu,

rodinné domy klasické, s garáží, dvougenerační, patrové

domy vhodné pro všechny věkové kategorie, ať mladé rodiny s dětmi nebo seniory na odpočinku,

dům či jednotlivé místnosti upravíme podle Vašich přání – proveďte dílčí změny nebo navrhněte originální řešení domu, my vše zpracujeme za Vás.

Mnoho variant rodinných dřevostaveb

Standardní vybavení – je zahrnuto v ceně stavby, jeho součástí jsou např. hrubá stavba, rozvody, topení, kanalizace, izolace, sádrokartonové konstrukce, obklady, dlažba, podlahy, vymalování, fasáda, zařizovací předměty, atd. Podrobný přehled k nahlédnutí zde.

Nadstandardní vybavení – přejete si krb v obývacím pokoji, luxusní dlaždice nebo venkovní rolety? Není problém, zaplatíte pouze cenový rozdíl mezi standardním a nadstandardním vybavením.

Efektivní suchá výstavba

Svůj rodinný dům na klíč můžete mít postavený již od 4 měsíců. 

Výstavba domu se nemusí přerušovat během zimních měsíců. Dům tedy lze postavit v kteroukoliv roční dobu. Dům se staví tzv. na sucho.

Podle projektu jsou veškeré dřevěné materiály nejprve vyrobeny a dodány přímo na staveniště, kde se pomocí jeřábu jednotlivé díly usazují. Realizace hrubé stavby trvá dle velikosti rodinného domu dva až tři týdny.

Po dokončení RD nemusíte čekat, až dům vyschne. Můžete se okamžitě nastěhovat.

OSB deska nebo RIGIDUR

Prkenný záklop se sádrovláknitymi deskami RIGIDUR zevnitř

Desky fermacell jsou oproti sádrokartonu mnohem odolnější proti tlaku, hluku a ohni. Jsou pevnější, ekologicky nezávadné a ideální i do vlhkého prostředí koupelen a kuchyní. Udrží váhu až 50 kg. Celkově jsou extrémně odolné proti řádění malých dětí.

OSB deska zvenku a sádrokarton zevnitř

Jedná se o klasickou levnější variantu. Jejich použitím můžete snížit náklady na stavbu Vašeho domu až o 5 % oproti deskám fermacell. Sádrokarton je lehčí, ale také méně vydrží.

Nízká energetická náročnost

Díky kvalitně řešenému systému izolace nebude Váš dům energeticky náročný. V zimě bude dům dobře chráněn proti vychladnutí, v létě bude udržovat konstantní příjemnou teplotu.

Zateplení obvodových stěn provádíme pomocí fasádního polystyrenu. U všech domů zateplujeme sokl (spodní část domu) extrudovaným polystyrenem, u soklu jsme v minulosti zjistili největší únik tepla.

Naše technologie neustále vylepšujeme prostřednictvím zkoumání termovizních snímků.

Životnost dřevostavby

Dřevostavba se začne opotřebovávat asi po 50 letech, ale při správné údržbě vydrží minimálně 100 let a více, což dokazují staleté dřevěné stavby.

Ať už jsme fanoušky moderních dřevostaveb nebo preferujeme stavby z kamene, cihel či oceli, rozhodně se nemusíme dřeva jako hlavního stavebního materiálu obávat. Díky dřevu můžeme získat vysoce komfortní a hospodárný dům, v němž se příjemně bydlí.

KATALOG DOMŮ

REALIZOVANÉ STAVBY

Postavili jsme více než 140 rodinných domů napříč celou Českou republikou.

NAHORU